„Korespondencje. Sztuka nowoczesna i uniwersalizm” [ZDJĘCIA]

Pastele, akwarele, gwasz, olej i nieśmiertelny ołówek to tylko niektóre techniki plastyczne użyte do wykonania dzieł, które można było oglądać na niezwykłej wystawie w ms2. Bezkształtne formy oglądane z daleka, stają się tańczącą zamaszyście parą.

Jednakowe ilości grubo nałożonej farby olejnej, jeden kleks obok drugiego, przypominają skórę węża, która wraz ze zmieniającym się kątem padania światła żarówki, zaczyna falować. Portret naszkicowany w wyraźnym pośpiechu, na pierwszy rzut oka, wydaje się być nieudanym obrazkiem małego dziecka, jednak ekspresja dzieła i jego wyraz pokazują, że na pewno nie rysowała go dziecięca rączka. Czarne formy, niby płaskie i bez wyrazu, okazują się fantastyczną trójwymiarową makietą… Te i inne wrażenia wizualne czekały każdego, kto odwiedził wystawę „Korespondencje. Sztuka nowoczesna i uniwersalizm” w ms2.

Niewątpliwym atutem wystawy była strona informacyjna. Specjalnie dla laików przygotowano wstęp, który można wysłuchać, zakładając słuchawki na uszy i jednocześnie oglądając obraz wyświetlany na ekranie stojącego obok telewizora. Bardzo pomocne bywają również objaśnienia znajdujące się obok większości dzieł.

Autor: AK