Muzea świętują 182. urodziny Izraela Poznańskiego

Zbliża się 182. rocznica urodzin Izraela Poznańskiego, jednego z najbogatszych mieszkańców Łodzi, zwanego „królem bawełny”. Z tej okazji Muzeum Fabryki i Muzeum Miasta Łodzi organizują zwiedzanie fabularne pt. „Poszukiwany Izrael Poznański”, które odbędzie się 23 sierpnia 2015 roku o godz. 11:00 oraz 13:00. Bilety w cenie 20 zł (normalny) i 15 zł (ulgowy) dostępne są w Muzeum Fabryki.

 

Zbliżają się urodziny właściciela fabryki. Izrael jest jednak bardzo zapracowany i nie planuje żadnej uroczystości. Nie zorientował się nawet, że minął kolejny rok. Leonia Poznańska (w tę rolę wcieli się znana łódzka przewodniczka – Elżbieta Pędziwiatr) planuje zrobić jednak mężowi niespodziankę.  Zaprasza gości na wspólne przygotowanie urodzin i spacer po fabryce i pałacu.

Izrael odgadł zamiary żony i postanowił ukryć się w fabryce.

Czy grupie uda się znaleźć jubilata?

By dowiedzieć się tego – a także wielu innych ciekawostek – zapraszamy do Muzeum Fabryki i do Muzeum Miasta Łodzi. Będzie to niezwykła podróż w czasie, w trakcie której w rolę Państwa Poznańskich i pracowników fabryki wcielą się przewodnicy. W czasie zwiedzania na gości będą czekały atrakcyjne zagadki i nietypowe zadania.

 

Miejsce rozpoczęcia: Muzeum Fabryki

Wstęp biletowany: bilet normalny – 20 zł, bilet ulgowy- 15 zł

Zapisy: telefonicznie pod numerem 42 664 9293 bądź mailowo na adres muzeum@manufaktura.com

Źródło: materiały prasowe organizatora

Zdjęcie: Ola K.