„Dzieci, dzieci … ach te dzieci” – nowa wystawa w Centralnym Muzeum Włókiennictwa

W czwartek 03.09.2015 o godz. 13.00 w Centralnym Muzeum Włókiennictwa odbędzie się wernisaż wystawy „Dzieci, dzieci … ach te dzieci”. Ekspozycja została zorganizowana  we współpracy ze Stowarzyszeniem Miłośników Haftu „Kanwa” w Łodzi.

Stowarzyszenie Miłośników Haftu „Kanwa” skupia twórców amatorów rękodzieła artystycznego, szczególnie tych pasjonujących się haftem. Siedzibą Stowarzyszenia jest Centralne Muzeum Włókiennictwa, gdzie na przestrzeni ponad 10 lat zrealizowało kilkanaście wystaw rękodzieła o różnej tematyce. Obecnie tematem wystawy „Kanwy” są dzieci i ich świat. Z myślą o naszych milusińskich zostały wykonane obiekty w rozmaitych technikach haftu i koronki: obrazki, przytulanki, zabawki, gry, kołderki itp. Wystawa „Dzieci, dzieci … ach te dzieci” utrzymana jest w klimacie dziecięcych zabaw i bajek.

Na wystawie zostaną zaprezentowane także obiekty wykonane przez twórców z Klubu Haftu Krzyżykowego “Mulinka” z Pabianic, z którym stowarzyszenie “Kanwa” z Łodzi często realizuje wspólne wystawy.

Źródło: materiały prasowe organizatora

Zdjęcie: materiały prasowe organizatora