Rok 2015 za nami. Czas go podsumować!

Choć nasz blog ruszył dopiero w maju 2015 roku, zostaliśmy bardzo miło przyjęci przez środowisko łódzkich muzeów, a nawet udało się nam osiągnąć kilka blogerskich sukcesów. W tym artykule podsumujemy to, co się u nas wydarzyło.

Każdego dnia odwiedzało nas wielu czytelników. Łącznie było Was 5 300 osób. Aby lepiej sobie zwizualizować tę liczbę, wyobraźmy sobie 26 autobusów przegubowych z pasażerami w miejscach siedzących i stojących. Tylu czytelników ma nasz blog.

Co ciekawe, trafiały do nas osoby aż z 32 krajów. Jednak najwięcej wejść odnotowaliśmy z terenu Polski, Niemiec i Wielkiej Brytanii.

W tym czasie wrzuciliśmy 321 zdjęć i 86 artykułów. Najczęściej odwiedzanymi artykułami były:

  1. W oparach absurdu – Noc Muzeów 2015.
  2. Open/Closed – godziny otwarcia łódzkich muzeów.
  3. „Abstrakcja jest momentem” – wykład o pierwszym w historii obrazie abstrakcyjnym.
  4. Urodzinowe wyjścia do łódzkich muzeów. W cieniu nudy.
  5. Muzeum jako narzędzie w walce politycznej. Czyli jak to robić po polsku.

Nasz profil facebookowy Muzealnik w Łodzi również odnotowuje wiele wzlotów. Mamy 135 osób, które polubiły nasz profil i regularnie go odwiedzają. Ostatnimi najchętniej odwiedzanymi postami na Facebooku są:

  1. Komisja kultury przemówiła (link: Komiscja kultury rady miejskiej w Łodzi wydała wyrok ws. Muzeum Książki artystycznej).
  2. Łodzianie, do dzieła! (link: Ratujmy Muzeum Książki Artystycznej).
  3. Wspomnienie konferencji. Kto nie był, niech żałuje! (link: „Sztuka dla życia i życie dla sztuki”. Bracia Hirszenbergowie – konferencja Muzeum Miasta Łodzi).
  4. Wystawa obowiązkowa dla każdego łodzianina (link: Dziedzictwo dwóch kultur. Kolekcja rodziny Poznańskich z Muzeum Polskiego w Rapperswilu).
  5. Obiecaliśmy, więc napisaliśmy. Niech się dobrze czyta i zwiedza! (link: My name is Bond. James Bond.)

Najpopularniejszym albumem, który znajduje się na Facebooku jest album z ciekawostkami: „Czy wiesz, że…?„.

Dziękujemy za docenienie naszej pracy, odwiedzanie nas, lajkowanie i komentowanie. Wierzymy, że 2016 rok będzie dla nas przynajmniej tak dobry jak 2015 i że nasi Czytelnicy znajdą u nas jeszcze wiele interesujących tekstów i cennych informacji z zakresu muzealnictwa.

Ola K. i Darek M.