Łodzianie, nie spać – zwiedzać!

Noc Muzeów 2016 coraz bliżej. W związku z tym zamieszczamy program i krótki opis tego, co nas czeka. Z radością możemy stwierdzić – szkodliwe opary absurdu 2015 nieco opadły.

W zeszłym roku w programie Nocy Muzeów w Łodzi pojawiły się placówki, które absolutnie nic nie mają wspólnego z muzealnictwem czy wystawiennictwem. Oburzył nas fakt, że Aquapark FALA, Showroom czy Stacja Nowa Gdynia zostały dopuszczone przez organizatora do imprezy, która ma promować odwiedzanie muzeów, a nie – siłowni czy pływalni.

Dlatego też od zeszłego roku co jakiś czas przypominaliśmy nasz artykuł „W oparach absurdu – Noc Muzeów 2015„, by uczulić łodzian na absurdy w programie tak dużej imprezy. Nasze hasło „Oddajmy muzeom Noc Muzeów” oraz artykuł „W oparach absurdu…” na naszym blogu i profilu facebookowym do tej pory biją rekordy popularności.

Cieszymy się i po cichu liczymy, że to również dzięki nam tegoroczny program Nocy Muzeów jest bardziej przemyślany, a pierwiatek muzealniczy i wystawienniczy jest bardziej wyeksponowany (choć i tak zdarzyły się pozycje wątpliwe, jak np. Dworzec Kolejowy Łódź Kaliska; zwiedzający poznają ciekawostki dot. transportu kolejowego…). Niemniej jednak w tym roku nie tylko bycze chłopy prosto z siłowni mogą zajrzeć od godz. 18:00 do wybranego przez siebie muzeum.

Poniżej zamieszczamy program Nocy Muzeów 2016:

 Program na Noc Muzeów – muzea >>> 531.01 KB

 Program na Noc Muzeów – pozostałe instytucje >>> 1034.73 KB

 Ulotka – spis instytucji + mapa >>> 774.87 KB

 Mapa z trasami linii specjalnych MPK >>> 1884.16 KB

 Linie specjalne MPK – opis tras >>> 39.09 KB

Więcej informacji na stronie turystyczna.lodz.pl

Autorzy: Ola i Darek, zdjęcie: Darek M.