Muzealny Oscar w kategorii Publikacje trafił do Muzeum Sztuki w Łodzi!

jsuchan

Jarosław Suchan, dyrektor Muzeum Sztuki w Łodzi podczas wernisażu DADA Impulse; fot. Ola K.

W konkursie będącym muzealnym odpowiednikiem filmowych Oscarów monumentalne wydawnictwo „Muzeum Sztuki w Łodzi. Monografia” zostało uhonorowane nagrodą główną w kategorii PUBLIKACJE.

23 maja 2016 podczas uroczystej gali w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie odbyła się Gala Laureatów XXXVI Konkursu na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2015. W tym prestiżowym corocznym konkursie, do którego stają najważniejsze polskie instytucje muzealne, główna nagroda w kategorii PUBLIKACJE przypadła wydawnictwu „Muzeum Sztuki w Łodzi. Monografia”. W imieniu łódzkiej instytucji statuetkę Sybilli odebrał dyrektor Jarosław Suchan.

Monografia to wyjątkowe monumentalne, dwutomowe wydawnictwo, które powstało z okazji 85. rocznicy inauguracji Międzynarodowej Kolekcji Sztuki Nowoczesnej grupy „a.r.”, pierwsza w Polsce tak kompleksowa i przekrojowa pozycja prezentująca dorobek jednego z największych i najważniejszych polskich muzeów. Książka przedstawiająca ponad osiem dekad historii placówki powstała z potrzeby przemyślenia i poddania krytycznej refleksji działalności muzeum i wytyczenia nowych dróg jego rozwoju.

Warto przypomnieć, że w zeszłorocznym konkursie Muzeum Sztuki w Łodzi otrzymało wyróżnienie w tej samej kategorii za publikację „Zmiana pola widzenia” oraz w kategorii WYSTAWY SZTUKI za ekspozycję „Teresa Żarnowerówna (1897–1949). Artystka końca utopii”.

Źródło: informacja prasowa Muzeum Sztuki w Łodzi

Gratulujemy

i życzymy dalszych sukcesów!